Yönetim KuruluPolisan’ın temellerini atan ve Türk sanayisinin duayen isimleri arasına adını altın harflerle yazdıran Kurucumuz, Yönetim Kurulu Başkanımız, Çınarımız, Değerli Büyüğümüz Necmettin Bitlis’i rahmet, hasret ve saygıyla anıyoruz.

Vizyoner liderimizin, kurum kültürümüzü üzerine inşa etmiş olduğu “dürüstlük”, “şeffaflık”, “mütevazılık”, ”güvenilirlik”, “vefa”, “yenilikçilik”, “insan sağlığına ve çevreye saygı” değerlerini koruyarak, nesilden nesile aktarmak daima en öncelikli görevimiz olacaktır.Mehmet Emin Bitlis
Yönetim Kurulu Başkanı

22 Ağustos 1958’de doğmuștur. Lise ve üniversite öğrenimini 1972 - 1984 yıllarında Avusturya’da yapmıştır. İngilizce ve Almanca bilmektedir. Çalıșma hayatına 1985 yılında bașlayan Mehmet Emin Bitlis halen; Polisan Holding, Polisan Kimya, Poliport, Polisan Yapı ve Şark Mensucat Yönetim Kurulu Bașkanlığı; Polisan Hellas ve Rohm and Haas Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Polisan Tarım Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Ayrıca, Mehmet Emin Bitlis, Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği, Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği, Kocaeli Sanayi Odası, Gebze Ticaret Odası, Dilovası Organize Sanayi Bölgesi, İstanbul Rotary Kulübü ve Malatya Eğitim Vakfı üyesidir.


Ahmet Ertuğrul Bitlis
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

31 Mayıs 1961’de İstanbul’da doğmuștur. 1983 yılında Boston Üniversitesi Fen Fakültesi Üretim Mühendisliği bölümünden mezun olmuș, 1984 yılında ise aynı üniversitede Mekanik Mühendisliği master programını tamamlamıștır. Çalıșma hayatına 1986 yılında bașlamıștır. Ahmet Ertuğrul Bitlis halen, Polisan Holding, Polisan Kimya, Poliport, Polisan Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı; Polisan Tarım Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Şark Mensucat Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.


Ahmet Faik Bitlis
Yönetim Kurulu Üyesi

29 Ağustos 1962’de İstanbul’da doğmuștur. 1981’de İstanbul Alman Lisesi, 1986’da Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuștur. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Uluslararası Yöneticilik Yüksek Lisans programını, 2004 yılında ise Harvard Business School Owners and Presidents Certificate programını tamamlamıștır. Çalıșma hayatına 1986 yılında bașlamıștır. Ahmet Faik Bitlis halen, Polisan Holding, Polisan Kimya, Poliport, Polisan Tarım, Polisan Yapı, Șark Mensucat ve Rohm and Haas Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Ayrıca İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği (İKMİB), Malatya Eğitim Vakfı ve Alman Liseliler Kültür ve Eğitim Vakfı Üyesidir.


Fatma Nilgün Kasrat
Yönetim Kurulu Üyesi

1 Nisan 1964’te İstanbul’da doğmuștur. 1983’te Notre Dame de Sion Fransız Kız Lisesi, 1987’de İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuștur. Çalıșma hayatına 1987 yılında bașlamıștır. Fatma Nilgün Kasrat halen; Polisan Holding, Polisan Kimya, Poliport, Polisan Tarım, Polisan Yapı ve Șark Mensucat Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.


Erol Mizrahi
Yönetim Kurulu Üyesi

2 Eylül 1954’te Edirne’de doğmuștur. 1977 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuștur. 1976 yılından bu yana Polisan Holding bünyesinde çeșitli kademelerde görev aldıktan sonra 1998 yılının ikinci yarısından itibaren Holding Genel Koordinatörü ve Polisan Kansai Boya’nın Genel Müdürü, 2005 yılı itibarıyla da Polisan Holding CEO’su olarak görev yapmaktadır. Erol Mizrahi halen Polisan Holding İcra Kurulu Üyeliği, Polisan Kansai Boya ve Polisan Tarım Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı; Polisan Holding, Polisan Kimya, Poliport, Polisan Yapı, Șark Mensucat, Rohm and Haas Yönetim Kurulu Üyeliği; Polisan Maroc ve Polisan Hellas Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. Ayrıca, BOSAD Yönetim Kurulu Üyesidir.


Zafer Kurtul
Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans Bölümü mezunu olan Zafer Kurtul’un Wisconsin-Madison Üniversitesi’nden finans dalında MBA derecesi bulunmaktadır. Kurtul, Citibank, BNP-Ak-Dresdner Bank ve Societe Generale’deki yöneticilik görevlerini takiben 1998 yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak Akbank’a katılmıştır. Kurtul, 2000-2009 yılları arasında Akbank’ta Genel Müdür, 2009-2010 yıllarında ise Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2010-2017 yıllarında ise Sabancı Holding CEO’su olarak görev yapan Kurtul, bu dönem süresince Sabancı Grubu’nun çeşitli iştiraklerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi üstlenmiştir. Kurtul, 2017 yılından itibaren ZKurtul Yönetim Danışmanlık şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmaktadır. Kurtul, Polisan Holding, Alternatifbank ve Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesidir.


Esra Yazıcı
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

23 Mart 1968 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1986 yılında Saint Benoit Fransız Lisesi’nden; 1990 yılında da Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. 1998’de Marmara Üniversite’sinde MBA programını tamamlayan Esra Yazıcı; İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Çalışma hayatına 1991 yılında Societe Generale Bankası Krediler Bölümü’nde başlayan Yazıcı; Tekfen Bank ve DHB Bank’da Kredi ve Pazarlama Müdürü olarak görev almıştır. Ardından çeşitlli aile şirketlerine ‘Kobilerde Riskin Etkin Yönetimi’ eğitimi dışında birçok şirkete stratejik ve kurumsal yönetim ile finansal risk konularında danışmanlık yapmıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde de misafir öğretim üyesi olarak MBA öğrencilerine kriz yönetimi dersi vermektedir.


Şeref Taşkın
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1989 yılında Hesap Uzmanları Kurulu’na girmiştir. 1998 yılına kadar Hesap Uzmanı olarak görev yaptıktan sonra Hesap Uzmanları Kurulu’ndan ayrılmıştır. 1998-2001 yılları arasında bir şirketler topluğunda Mali Grup Koordinatörü olarak çalışmış ve bazı grup şirketlerinde yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. 2002 yılında Ortak ve Yeminli Mali Müşavir olarak Arkan & Ergin YMM A.Ş.’ne katılmıştır. 17 yılı aşkın bir süredir sanayi, ticaret ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren çeşitli şirketlere vergi danışmanlığı, devir, birleşme, bölünme ile yeniden yapılandırma, hisse alım satımı, durum tespit denetimi, inceleme danışmanlığı, vergi davaları gibi konularda denetim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Halen Yeminli Mali Müşavir olarak mesleki çalışmalarına devam etmektedir.


Arif Başer
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1967 yılında Trabzon’da doğmuştur. 1988 yılında A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü'nden mezun olduktan sonra 1 yıl Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nde memur olarak çalışmıştır. 1989 yılında Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu giriş sınavını kazanmış ve 2004 yılına kadar Hesap Uzmanı olarak görev yapmıştır. Amerikan Vergi İdaresi’nin (IRS) işleyişi hakkında inceleme yapmak üzere görevlendirilmiş ve bu amaçla 1999 yılında 1 yıl süre ile bu ülkede bulunmuştur. 2000-2004 yılları arasında sırasıyla Marmara Kurumlar Vergi Dairesi Başkanlığı, Dış Ticaret Vergi Dairesi Başkanlığı ve İstanbul Defterdar Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2004 yılının Kasım ayında kamu görevinden istifa ederek ayrılmış olup o tarihten beri Yeminli Mali Müşavir olarak çalışmaktadır.