Şirketler / Polisan Yapı

POLİSAN YAPI İNŞAAT TAAHHÜT TURİZM SANAYİ ve TİCARET A.Ş.

Polisan Yapı İnşaat Taahhüt Turizm San. ve Tic. A.Ş. (“Polisan Yapı”), 2006 yılında, Polisan Holding ve iştirakleri bünyesindeki gayrimenkulleri, proje olarak değerlendirmek amacıyla kurulmuştur.

Polisan Yapı;

  • Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ve/veya müteahhitlik hizmeti veren bir şirket değildir.
  • Projeler için herhangi bir yatırım bedeli ödememektedir.
  • Projelerde, arsayı temin etmekte ve karşılığında birim olarak bitmiş konut ve/veya ofis almaktadır.
  • Projelerin satışından elde edilen tutarı, net kar olarak kaydetmektedir.
Pendik, Kurtköy’deki Arsada Yapılacak Proje İçin Anlaşma İmzalanmıştır.
content-image

Polisan Yapı, Kurtköy’deki, TEM Otoyolu, E-5 Karayolu ve Sabiha Gökçen Havaalanı’na ve Ankara- İstanbul hızlı tren hattına oldukça yakın ve yaklaşık 173.000 m2 büyüklüğünde bir alana yayılan arsasında yapılacak proje için anlaşma imzalamıştır. Bu arsada gerçekleştirilecek proje için, Polisan Yapı, 5 Mart 2015 tarihinde DOP Yapı Mimarlık İnşaat Gıda Turizm Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. (“DOP Yapı”) ve DAP Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“DAP Yapı”) Ortak girişimi ile sözleşme imzalamıştır. Sözleşmeye göre, DAP Yapı-DOP Yapı Ortak Girişimi, arsayı, Polisan Yapı’nın %66 hissesine denk gelen bedeli nakit para ödemeden devir alacak ve sözleşmede yazılı hükümler çerçevesinde “Anahtar Teslimi” olarak inşa etmeyi taahhüt ettiği bağımsız bölümlerin, %34’ünü Polisan Yapı için yapıp, teslim etmek suretiyle ödeyecektir. DAP Yapı, belediye ve kamu kurumları nezdinde, inşaat ruhsatını alabilmek üzere, revize imar planlarının sonuçlanmasını beklemektedir. Hem Sabiha Gökçen Havalimanı’nda artan trafiğin yaratacağı büyüme hızı, hem de planlanan Kartal – Pendik – Kurtköy metro hattının sağlayacağı ulaşım kolaylığı ile bölgede konut ve ticari gayrimenkullere talebin artması, Fuar, Kongre Merkezi, Teknopark gibi iş ve turizm odaklı projelerin gündeme gelmesi beklenmektedir.


Kağıthane Z Ofis İş Merkezi Projesi Satış ve Kiralama Süreçleri Devam Etmektedir.

Polisan Yapı, İstanbul'un en yüksek nüfus yoğunluğuna sahip 6. büyük ilçesi olan ve hızlı bir kentselleşme sürecinden geçen Kağıthane'de, 9.773 m² net alanı olan arsa için DAP Yapı ile kat karşılığında bir anlaşma gerçekleştirmiştir. %42 Polisan Yapı, %58 DAP Yapı ortaklığı ile gerçekleştirilen Z Ofis Projesi’nde, Polisan Yapı payına düşen 126 ofis ve 28 mağazaya ait kat irtifaklı tapularını Haziran 2014’te teslim almıştır. Eventum Gayrimenkul Geliştirme ve Pazarlama A.Ş. ofis ve mağazaların satış ve kiralanmaları ile ilgili çalışmalara devam etmektedir.

Z Ofis Projesinde, 31 Aralık 2020 itibarıyla kiralanmış 26 adet ofis, 11 adet mağaza ile birlikte toplamda satışa hazır 73 adet ofis, 26 adet mağaza bulunmaktadır.

content-image