Yönetim KuruluPolisan’ın temellerini atan ve Türk sanayisinin duayen isimleri arasına adını altın harflerle yazdıran Kurucumuz, Yönetim Kurulu Başkanımız, Çınarımız, Değerli Büyüğümüz Necmettin Bitlis’i kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Vizyoner liderimizin, kurum kültürümüzü üzerine inşa etmiş olduğu “dürüstlük”, “şeffaflık”, “mütevazılık”, ”güvenilirlik”, “vefa”, “yenilikçilik”, “insan sağlığına ve çevreye saygı” değerlerini koruyarak, nesilden nesile aktarmak daima en öncelikli görevimiz olacaktır.Mehmet Emin Bitlis
Yönetim Kurulu Başkanı

22 Ağustos 1958’de doğmuștur. Lise ve üniversite öğrenimini 1972 - 1984 yıllarında Avusturya’da yapmıştır. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Çalıșma hayatına 1985 yılında bașlayan Mehmet Emin Bitlis halen; Polisan Holding, Polisan Kimya, Polisan Tarım ve Polisan Yapı Yönetim Kurulu Bașkan Vekilliği; Poliport, Șark Mensucat ve Rohm and Haas Yönetim Kurulu Üyeliği; Polisan Hellas Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. Ayrıca, Mehmet Emin Bitlis, Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği, Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği, İstanbul Rotary Kulübü ve Malatya Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu üyesidir.


Ahmet Ertuğrul Bitlis
Yönetim Kurulu Başkan Vekili

31 Mayıs 1961’de İstanbul’da doğmuștur. 1983 yılında Boston Üniversitesi Fen Fakültesi Üretim Mühendisliği bölümünden mezun olmuș, 1984 yılında ise aynı üniversitede Mekanik Mühendisliği master programını tamamlamıștır.

Çalıșma hayatına 1986 yılında bașlamıștır. Ahmet Ertuğrul Bitlis halen, Polisan Holding, Polisan Kimya, Polisan Tarım, Polisan Yapı, Șark Mensucat Yönetim Kurulu Üyeliği, Poliport Yönetim Kurulu Bașkan Vekilliği görevlerini sürdürmektedir.


Ahmet Faik Bitlis
Yönetim Kurulu Üyesi

29 Ağustos 1962’de İstanbul’da doğmuștur. 1981’de İstanbul Alman Lisesi, 1986’da Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuștur. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Uluslararası Yöneticilik Yüksek Lisans programını, 2004 yılında ise Harvard Business School Owners and Presidents Certificate programını tamamlamıștır.

Çalıșma hayatına 1987 yılında bașlamıștır. Ahmet Faik Bitlis halen, Polisan Holding, Polisan Kimya, Polisan Tarım, Polisan Yapı, Șark Mensucat, Poliport ve Rohm and Haas Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Ayrıca İKMİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Malatya Eğitim Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliği ve Alman Liseliler Kültür ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de sürdürmektedir.


Fatma Nilgün Kasrat
Yönetim Kurulu Üyesi

1 Nisan 1964’te İstanbul’da doğmuștur. 1983’te Notre Dame de Sion Fransız Kız Lisesi, 1987’de İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuștur.

Çalıșma hayatına 1987 yılında bașlamıștır. Fatma Nilgün Kasrat halen; Polisan Holding, Polisan Kimya, Polisan Tarım, Polisan Yapı, Șark Mensucat, Poliport Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.


Erol Mizrahi
Yönetim Kurulu Üyesi

2 Eylül 1954’te Edirne’de doğmuștur. 1977 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuștur.

1976 yılından bu yana Polisan Holding bünyesinde çeșitli kademelerde görev aldıktan sonra 1998 yılının ikinci yarısından itibaren Holding Genel Koordinatörü ve Polisan Kansai Boya’nın Genel Müdürü, 2005 yılı itibarıyla da Polisan Holding CEO’su olarak görev yapmaktadır.

Erol Mizrahi halen Polisan Holding İcra Kurulu Üyeliği, Polisan Kansai Boya Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Polisan Holding, Polisan Kimya, Polisan Tarım, Polisan Yapı, Șark Mensucat, Poliport, Rohm and Haas, Polisan Hellas Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Ayrıca BOSAD Yönetim Kurulu Üyesidir.


Ali Fırat Yemeniciler
Yönetim Kurulu Üyesi

1956 yılında İstanbul’da doğmuștur. 1975 yılında İstanbul Saint Joseph Lisesini bitirmiștir. 1981 yılında İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olup, Brüksel’de petrokimya alanında master yapmıștır.

1985 ile 1995 yılları arasında Societe General de Surveillance șirketinde Petrokimya Bölüm Müdürü ve Union Carbide Türkiye Genel Müdürü olarak çalıștıktan sonra 1995 yılından itibaren Polisan Holding bünyesinde görev almıștır. Ali Fırat Yemeniciler halen Poliport Genel Müdürü, Polisan Holding İcra Kurulu Üyesi ve Polisan Holding, Polisan Kansai Boya, Polisan Hellas ve Poliport Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Aynı zamanda Deniz Ticaret Odası’nda Meclis Üyeliği ve Liman İșletmeciliği Meslek Komitesi Bașkan Yardımcılığı görevlerini de sürdürmektedir.


Yahya Mehmet İzzet Özberki
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Galatasaray Lisesi, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü lisans ve ODTÜ Ekonomi yüksek lisans mezunudur.

Gazi Üniversitesi’nde 5 yıl öğretim üyeliği görevini sürdürmüştür. 28 yıllık iş tecrübesi bulunmakta olup Institute of Chartered Accountants of England and Wales’den Corporate Financier (CF) derecesi sahibidir.


Ahmet Temizyürek
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuştur. Aynı yıl Hesap Uzmanları Kurulu’nda Hesap Uzman Muavinliği’ne başlamıştır. Yeterlilik sınavında da başarı göstererek 1999’da Hesap Uzmanlığı’na atanmıştır. 2006’da ise Baş Hesap Uzmanı olmuştur.

2006-2008 yıllarında ABD’de Finansal Ekonomi ve Elektronik Ticaret, Sistemler ve Teknolojiler alanlarında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2010 yılı sonunda Hesap Uzmanlığı görevinden ayrılmıştır. Halen Yeminli Mali Müşavirlik yapmaktadır.