Yönetim KuruluPolisan’ın temellerini atan ve Türk sanayisinin duayen isimleri arasına adını altın harflerle yazdıran Kurucumuz, Yönetim Kurulu Başkanımız, Çınarımız, Değerli Büyüğümüz Necmettin Bitlis’i kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Vizyoner liderimizin, kurum kültürümüzü üzerine inşa etmiş olduğu “dürüstlük”, “şeffaflık”, “mütevazılık”, ”güvenilirlik”, “vefa”, “yenilikçilik”, “insan sağlığına ve çevreye saygı” değerlerini koruyarak, nesilden nesile aktarmak daima en öncelikli görevimiz olacaktır.Mehmet Emin Bitlis
Yönetim Kurulu Başkanı

22 Ağustos 1958’de doğmuștur. Lise ve üniversite öğrenimini 1972 - 1984 yıllarında Avusturya’da yapmıştır. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Çalıșma hayatına 1985 yılında bașlayan Mehmet Emin Bitlis halen; Polisan Holding, Polisan Kimya, Polisan Tarım ve Polisan Yapı Yönetim Kurulu Bașkan Vekilliği; Poliport, Șark Mensucat ve Rohm and Haas Yönetim Kurulu Üyeliği; Polisan Hellas Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. Ayrıca, Mehmet Emin Bitlis, Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği, Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği, İstanbul Rotary Kulübü ve Malatya Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu üyesidir.


Ahmet Ertuğrul Bitlis
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

31 Mayıs 1961’de İstanbul’da doğmuștur. 1983 yılında Boston Üniversitesi Fen Fakültesi Üretim Mühendisliği bölümünden mezun olmuș, 1984 yılında ise aynı üniversitede Mekanik Mühendisliği master programını tamamlamıștır.

Çalıșma hayatına 1986 yılında bașlamıștır. Ahmet Ertuğrul Bitlis halen, Polisan Holding, Polisan Kimya, Polisan Tarım, Polisan Yapı, Șark Mensucat Yönetim Kurulu Üyeliği, Poliport Yönetim Kurulu Bașkan Vekilliği görevlerini sürdürmektedir.


Ahmet Faik Bitlis
Yönetim Kurulu Üyesi

29 Ağustos 1962’de İstanbul’da doğmuștur. 1981’de İstanbul Alman Lisesi, 1986’da Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuștur. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Uluslararası Yöneticilik Yüksek Lisans programını, 2004 yılında ise Harvard Business School Owners and Presidents Certificate programını tamamlamıștır.

Çalıșma hayatına 1987 yılında bașlamıștır. Ahmet Faik Bitlis halen, Polisan Holding, Polisan Kimya, Polisan Tarım, Polisan Yapı, Șark Mensucat, Poliport ve Rohm and Haas Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Ayrıca İKMİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Malatya Eğitim Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliği ve Alman Liseliler Kültür ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de sürdürmektedir.


Fatma Nilgün Kasrat
Yönetim Kurulu Üyesi

1 Nisan 1964’te İstanbul’da doğmuștur. 1983’te Notre Dame de Sion Fransız Kız Lisesi, 1987’de İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuștur.

Çalıșma hayatına 1987 yılında bașlamıștır. Fatma Nilgün Kasrat halen; Polisan Holding, Polisan Kimya, Polisan Tarım, Polisan Yapı, Șark Mensucat, Poliport Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.


Erol Mizrahi
Yönetim Kurulu Üyesi

2 Eylül 1954’te Edirne’de doğmuștur. 1977 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuștur.

1976 yılından bu yana Polisan Holding bünyesinde çeșitli kademelerde görev aldıktan sonra 1998 yılının ikinci yarısından itibaren Holding Genel Koordinatörü ve Polisan Kansai Boya’nın Genel Müdürü, 2005 yılı itibarıyla da Polisan Holding CEO’su olarak görev yapmaktadır.

Erol Mizrahi halen Polisan Holding İcra Kurulu Üyeliği, Polisan Kansai Boya Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Polisan Holding, Polisan Kimya, Polisan Tarım, Polisan Yapı, Șark Mensucat, Poliport, Rohm and Haas, Polisan Hellas Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Ayrıca BOSAD Yönetim Kurulu Üyesidir.


Ali Fırat Yemeniciler
Yönetim Kurulu Üyesi

1956 yılında İstanbul’da doğmuștur. 1975 yılında İstanbul Saint Joseph Lisesini bitirmiștir. 1981 yılında İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olup, Brüksel’de petrokimya alanında master yapmıștır.

1985 ile 1995 yılları arasında Societe General de Surveillance șirketinde Petrokimya Bölüm Müdürü ve Union Carbide Türkiye Genel Müdürü olarak çalıștıktan sonra 1995 yılından itibaren Polisan Holding bünyesinde görev almıștır. Ali Fırat Yemeniciler halen Poliport Genel Müdürü, Polisan Holding İcra Kurulu Üyesi ve Polisan Holding, Polisan Kansai Boya, Polisan Hellas ve Poliport Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Aynı zamanda Deniz Ticaret Odası’nda Meclis Üyeliği ve Liman İșletmeciliği Meslek Komitesi Bașkan Yardımcılığı görevlerini de sürdürmektedir.


Zafer Kurtul
Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans Bölümü mezunu olan Zafer Kurtul’un Wisconsin-Madison Üniversitesi’nden finans dalında MBA derecesi bulunmaktadır. Kurtul, Citibank, BNP-Ak-Dresdner Bank ve Societe Generale’deki yöneticilik görevlerini takiben 1998 yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak Akbank’a katılmıştır. Kurtul, 2000-2009 yılları arasında Akbank’da Genel Müdür, 2009-2010 yıllarında ise Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Zafer Kurtul, 2010-2017 yıllarında ise Sabancı Holding CEO’su olarak görev yapan Kurtul, bu dönem süresince Sabancı Grubu’nun çeşitli iştiraklerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi üstlenmiştir. Kurtul, 2017 yılından itibaren ZKurtul Yönetim Danışmanlık şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmaktadır. Kurtul, Polisan Holding, Alternatifbank, ve Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesidir.


Şeref Taşkın
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1989 yılında Hesap Uzmanları Kurulu’na girdi. 1998 yılına kadar Hesap Uzmanı olarak görev yaptıktan sonra Hesap Uzmanları Kurulu’ndan ayrıldı.

1998-2001 yılları arasında bir şirketler topluğunda Mali Grup Koordinatörü olarak çalıştı ve bazı grup şirketlerinde yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2002 yılında Ortak ve Yeminli Mali Müşavir olarak Arkan & Ergin YMM A.Ş.’ne katıldı. 17 yılı aşkın bir süredir sanayi, ticaret ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren çeşitli şirketlere vergi danışmanlığı, devir, birleşme, bölünme ile yeniden yapılandırma, hisse alım satımı, durum tespit denetimi, inceleme danışmanlığı, vergi davaları gibi konularda denetim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Halen Yeminli Mali Müşavir olarak mesleki çalışmalarına devam etmektedir.


Arif Başer
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1967 yılında Trabzon’da doğdu. 1988 yılında A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü'nden mezun olduktan sonra 1 yıl Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nde memur olarak çalıştı. 1989 yılında Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu giriş sınavını kazandı ve 2004 yılına kadar Hesap Uzmanı olarak görev yaptı. Amerikan Vergi İdaresi’nin (IRS) işleyişi hakkında inceleme yapmak üzere görevlendirildi ve bu amaçla 1999 yılında 1 yıl süre ile bu ülkede bulundu. 2000-2004 yılları arasında sırasıyla Marmara Kurumlar Vergi Dairesi Başkanlığı, Dış Ticaret Vergi Dairesi Başkanlığı ve İstanbul Defterdar Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2004 yılının Kasım ayında kamu görevinden istifa ederek ayrıldı ve o tarihten beri Yeminli Mali Müşavir olarak çalışmaktadır.