Sponsorluklar

Uluslararası İstanbul Bienali Resmi Sponsorluğu

Uluslararası İstanbul Bineali’nin tarihi mekanlarının boyanması konusunda 2015-2024 yılları arasındaki 10 yıllık sürede Resmi Boya Sponsoru Polisan Boya oldu. Bu kapsamda, Eylül 2015’te “Tuzlu Su” teması ile 14. kez düzenlenen bienalin tarihi mekanları, Polisan Boya’nın Elegans serisi iç cephe boyaları ile boyandı. Polisan Boya bu yıl; İstanbul Modern, Rum Okulu, Tütün Deposu, Hrant Dink Vakfı, Boğazkesen Garajı, İtalyan Lisesi ile Rumeli Feneri’nde 20 metrekarelik bir alan ve bir de tekneyi boyayarak yeniden canlandırdı.

İstanbul Karbon Zirvesi

Dünyanın en önemli sorunu olarak gösterilen karbon ile mücadelede, “ölç, azalt, denkleștir” prensibiyle hareket ederek etkin sonuç alan Polisan Holding; Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) ve Enerji Verimliliği Derneği tarafından bu yıl ilki düzenlenen İstanbul Karbon Zirvesi’ne Bronz Sponsorluk ile katkı sağladı. İklim Değișikliği ile mücadelede kurumsal anlamda önlemler almak ve sosyal sorumluluk konusunda sektöre öncülük etmek adına Kurumsal Karbon Ayak İzi Hesaplama ve Raporlama çalıșmalarını gerçekleștiren Polisan Holding, bu tür organizasyonların yaratacağı farkındalık ile hem Türk markalarının marka değerlerinin artacağına, hem de tedarikçi olarak piyasada söz sahibi olunacağına inanmaktadır.

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D), vizyon ve misyonuna uygun olarak, üretim ve tüketimde karbon yönetimini mükemmel bașaranları, düșük karbon ekonomisi için uğraș verenleri desteklemeyi ve böylece toplumda konunun bilinirliğini artırmayı hedeflemektedir. Enerji Verimliliği Derneği ise, bir sivil toplum örgütüdür. Öncelikli amacı enerjinin etkin ve verimli kullanılabilmesi için farkındalık olușturmak, ayrıca bilimsel ve teknik araștırmalar yaptırmak ve sonuçlarını kamu kurulușları ve vatandașlar ile paylașarak verimliliği arttırmaktır.

Türkiye’nin 7 Rengi

Polisan Boya 2015 yılında ilk defa düzenlenen Türkiye’nin 7 Rengi Projesi’nin sponsorları arasında yer aldı. Proje kapsamında Robert Kolej Mezunlar Derneği Üniversiteli Robert Kolejliler Komitesi (UNIRC)’ın Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği desteğiyle belirlediği iller olan Rize, Burdur, Şırnak, İzmir, Tekirdağ, Iğdır ve Sivas’tan başarılı fakat imkanları kısıtlı olan 56 öğrenci ilk kez İstanbul’u görme fırsatı yakaladı. Öğrencilerde; kendilerinde ve içinde yaşadıkları dünya hakkında farkındalık uyandırmayı amaçlayan proje kapsamında, öğrenciler bilim, teknoloji, sanat, spor aktivitelerinin yanı sıra İstanbul’da tarihi ve kültürel gezilerden oluşan bir program ile misafir edildiler.

Bazaart / Her Eve Bir Sanat

Polisan Boya, güzel sanatlar fakültelerinde öğrenim gören yetenekli ve genç sanat öğrencileri ile yeni mezunları sanatseverlerle buluşturarak eserlerini sergileme olanağı sağlayan “Bazaart – Her Eve Bir Sanat” Sergisi’ne sponsor oldu. Kadınlar ile sıcak bir bağ kuran, hayallerini, zevklerini, tasarım dünyalarını zenginleştiren marka kimliği ile her alanda yanlarında olan Polisan Boya, sponsor olduğu sergide kurumsal sosyal sorumluluk projesi olarak kadına yönelik şiddete ve sorunlarına dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirdiği, beşinci yılına giren ödüllü projesinden yola çıkarak sanatçılara ayrıca “Her Ses Bir Nefes Özel Ödülü” verdi. Sergiye, kadına şiddete karşı temalı eserlerle katılan sanatçılardan Senem Aküzüm, vitray çalışmasıyla Polisan Boya’nın Her Ses Bir Nefes Özel Ödülü’ne layık görüldü. Sergi kapsamında ayrıca eserlerden bazıları, Polisan Boya’nın sanat eserleri koleksiyonuna dahil oldu.

Minik Kalplerle El Elele

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı çocuk yuvaları, yetiștirme yurtları, çocuk ve sevgi evlerinde yașamak zorunda olan 0-18 yaș arası çocukların yașam koșullarını iyileștirmek amacıyla kurulan Mika-Der’in Toya Yapı’nın ana sponsorluğunda 29 Mayıs 2013’te düzenlediği ve Ajda Pekkan ve En-Be Orkestrası’nın yer aldığı ‘‘4. Mika-Der Geleneksel Balosu’’nda 1,5 milyon TL’lik rekor bağıș toplanmıștır. Ünlü müzayede üstadı Raffi Portakal’ın yönetiminde gerçekleșen müzayede de Mersin, Manisa, Afyon ve Çanakkale illeri genel ihtiyaçları için bağıș alırken; hayırseverler Kayseri, Edirne, Kocaeli ve Tekirdağ-Çorlu’da birer, İstanbul’da üçer çocuk evinin açılması; Bartın’da ise inșaatı devam etmekte olan sevgi evlerinin tamamlanması için bağıșta bulunmușlardır. Polisan Boya da, ünlü fotoğrafçı Zeynel Abidin Ağgül’ün çektiği fotoğraflardan olușturulan ve balonun ardından davetlilerle paylașılan özel albüm için sponsorluk vermiștir.