Polisan Eğitim Kültür ve Kapalı Spor Salonu

Geleceğin umutları olan gençlerin daha zinde ve sağlıklı yetișmelerine katkıda bulunmak amacıyla Polisan Holding, Dilovası’nda, Kocaeli’nin en büyük spor salonunu inșa ettirmektedir. Daha önceden Milli Eğitime bağıșladığı Polisan İlköğretim Okulu alanının içinde bulunduğu 16 dönümlük arazide yapımı bașlayan kompleksin, yapım çalıșmaları devam etmektedir. En son teknolojik ekipmanlarla donatılmıș, 7,5 milyon TL’ye mal olacak olan betonarme ve çelik çatılı tesisin, 2.500 kișilik kapasitesi olacaktır.

Proje bitiminde, 16 dönümlük arazi üzerinde bir ilköğretim ilkokulu, kapalı spor salonu ile lojmanlar mevcut olacak ve sadece spor salonu için yaklașık 6 dönümlük peyzaj çalıșması yapılacaktır.

5.130 metrekare üzerinde, 2.500 metrekarelik bir kapalı alana, 3 kat olarak inșa edilecek Polisan Kapalı Spor Salonu'nda, antreman odaları, soyunma odaları, büfe, beden eğitimi, öğretmenler odası, kamara reji odası, eğitmen odası, hakem odası ve lavabolar olacaktır. Aydın gençlerin yetișmesinde katkı sağlayacak proje çerçevesinde, kompleks içine voleybol ve basketbol sahaları yapılacaktır. 3 tarafı tribün olarak planlanan salondaki müsabakaları 1.300 kiși izleyebilecektir. Gençlik ve Spor Bakanlığı normları doğrultusunda yapılacak olan salondaki tribünlere protokol için de ayrı bir alan bırakılacaktır.