Şirketler / Polisan Yapı

POLİSAN YAPI İNŞAAT TAAHHÜT TURİZM SAN. ve TİC. A.Ş.

Polisan Yapı İnşaat Taahhüt Turizm San. ve Tic. A.Ş. (“Polisan Yapı”)’nın faaliyet konusu; inşaat ve tesisat müteahhitliği, su kanalı, yol, köprü, baraj, kanalizasyon, alt yapı tesisleri yapımı, inşaat ve tesisat malzemeleri imalatı, pazarlaması ve alım satımı, turizm konusu ile ilgili turistik, mesleki veya eğitim maksadı ile her türlü yurt içi ve yurt dışı gezi ve meslek toplantıları tertip etmektir.

Polisan Holding’in, 31 Aralık 2014 itibarıyla açıkladığı finansal sonuçlarına göre, Holding operasyonlarından Poliport’un kendi mülkiyetinde olmayan arazisi hariç olmak üzere bünyesinde bulundurduğu gayrimenkullerinin toplam ekspertiz değeri yaklaşık 498 milyon TL’dir.

POLİSAN YAPI, PENDİK, KURTKÖY’DEKİ ARSADA YAPILACAK KAT KARȘILIĞI BİR PROJE İÇİN DAP YAPI İLE BİR ANLAȘMA İMZALADI.
content-image

Polisan Yapı, Kurtköy’deki, TEM Otoyolu, E-5 karayolu, Sabiha Gökçen Havaalanı’na ve Ankara-İstanbul hızlı tren hattına oldukça yakın ve yaklașık 180.000 metrekare büyüklüğünde bir alana yayılan arsasında yapılacak kat karșılığı bir proje için Z Ofis Projesini üstlenen DAP Yapı ile anlașma imzalamıștır. Ancak projenin ekonomik boyutları, imar ve ruhsatlandırma çalıșmalarını takiben netleșecektir. Hem Sabiha Gökçen Havalimanı'nda artan trafiğin yaratacağı büyüme hızı, hem de planlanan Kartal – Pendik – Kurtköy metro hattının sağlayacağı ulașım kolaylığı ile bölgede konut ve ticari gayrimenkullere talebin artması, Fuar, Kongre Merkezi, Teknopark gibi iș ve turizm odaklı projelerin gündeme gelmesi beklenmektedir. Bölgede arsa fiyatları, 700 $/m² - 1.200 $/m² aralığındadır.


KAĞITHANE Z OFİS İȘ MERKEZİ PROJESİ SATIȘ VE KİRALAMA SÜREÇLERİ BAȘLAMIȘTIR.

Polisan Yapı, İstanbul'un en yüksek nüfus yoğunluğuna sahip 6. büyük ilçesi olan ve hızlı bir “kentselleșme sürecinden geçen Kağıthane'de, 9.773 metrekare net alana yayılan arsası için DAP Yapı ile kat karșılığında bir anlașma gerçekleștirmiștir. Polisan Yapı’nın %42, DAP Yapı’nın %58 oranında bir pay aldığı Z Ofis projesinden Polisan Yapı, payına düșen 126 ofis ve 28 mağazaya ait kat irtifaklı tapularını Haziran 2014’te teslim almıștır. DAP Yapı proje ve inșaat așamasında kendi hissesine düșen bölümlerle ilgili satıș ișlemlerini tamamlamıștır. Polisan Boya, ofis ve mağazaların satıș ve kiralanmalarına yönelik olarak, Caasa Gayrimenkul Yönetim ve Danıșmanlık A.Ș., AVM MFI Ortakları Proje Yönetimi A.Ș. ve Kentsel Hizmetler Yapı ve İşletme Sanayi Ticaret A.Ş. ile sözleșme imzalamıș ve pazarlama aktivitelerini bașlatmıștır. Satış ve kiralamalar sürmektedir.

content-image


DİĞER GAYRİMENKUL KIYMETLER

Operasyonlarda kullanılan ve Kağıthane ve Pendik’teki arsalar dışında yatırım amaçlı kullanılabilecek diğer varlıkların değeri ~143 milyon TL’dir. Polisan Holding, önümüzdeki yıllarda, boya üretim tesislerini GebKim Organize Sanayi Bölgesi'nde satın alınan 142.000 m²'lik arazi üzerinde kurulacak yeni tesislere tașımayı planlamaktadır. Arsanın 1/3'üne boya tesislerinin tașınması, 2/3'ünün yatırım amaçlı kullanımı planlanmaktadır.

content-image