Şirketler / Polisan Tarım

  • slide-01
  • slide-01
  • slide-01
  • slide-01

POLİSAN TARIMSAL ÜRETİM SANAYİ ve TİCARET A.Ş.

Son yıllarda hem tarım, hem de hayvancılık sektörüne büyük yatırımlar yapılmaya başlanan ülkemizin elverişli coğrafyasına rağmen, ithalat yelpazesinde önemli miktarda tarım ürününün de bulunduğunu tespit eden Polisan Holding 2010 yılında tarım sektörüne yatırım yapmaya karar vermiştir.

Bu kapsamda, temelleri atılan Polisan Tarımsal Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Polisan Tarım”)’nin faaliyet konusu; her nevi bitkiyi ekmek, her türlü organik, doğal ürünü üretmek, almak, satmak, her türlü tarımsal üründen yaş veya kurutulmuş gıdalar elde etmek, her nevi hayvan üretimini ve yetiştirilmesini sağlamak, tarımla ilgili her türlü konuda teknoloji, danışmanlık hizmeti sağlayıp, proje ve yatırımları kontrol etmektir.

Öncelikle ceviz, badem, şeker otu ve süs bitkisi üretimine ağırlık veren Polisan Tarım, fidandan başlayıp elde edilen ürünlerin endüstriyel boyutta değerlendirilmesine kadar iyi tarım uygulamaları çerçevesinde üretim yapmayı hedeflemektedir.

Polisan Tarım 2011 yılında Kocaeli Tarım İl Müdürlüğü'nden Fidan Üretici Belgesi almıştır. Balıkesir’de toplamda 10.000 dönümlük sahada plantasyon kurma hedefi için saha alım çalışmalarına devam edilmektedir.

Ağustos 2015 itibarıyla, Balıkesir’de 3.625 dönüm tarım arazisi satın alınmış ve 2.400 dönüm alana, 60.300 ceviz, 27.500 de badem olmak üzere toplam 87.800 adet fidan dikilmiştir.