Şirketler / Polisan Kansai Boya

  • slide-01
  • slide-01
  • slide-01
  • slide-01

POLİSAN KANSAİ BOYA SAN. VE TİC. A.Ş.

Ticari faaliyetlerine 1920’li yıllarda tekstil ile bașlayan Bitlis Ailesi, 1964 yılında Türkiye’de ilk emülsiyon reçineleri üreticisi olarak kimya sektörüne giriș yapmıș, 1985 yılında da Polisan Kansai Boya markası altında boya üretimine bașlamıștır.

Faaliyet konusu; boya, vernik, reçine, sair yüzey kaplama ve yalıtım malzemesi üretim ve satıșı olan “Polisan Kansai” markası, boyanın bağlayıcısı yani ana hammaddelerinden biri olan tutkal “Poli Vinil Asetat - PVA” ve “Sanayi” kelimelerinden doğmuștur.

POLİSAN KANSAİ BOYA, DEKORATİF BOYA SEGMENT LİDERİDİR!

Yılda 890.000 ton üretim kapasitesi olan Türkiye Boya endüstrisi, 2 milyar $’lık bir pazardır. Sektörde en büyük payı, %60 ile dekoratif boya segmenti almaktadır. Dekoratif Boya alanında lider olan Polisan Kansai Boya, 1985’te kurulduğunda 10.000 ton/yıl olan üretim kapasitesini 18 kat artırarak 180.000 tona çıkarmıştır.

Dünya standartlarında üretim yapan Polisan Kansai Boya tesisi, Dilovası Organize Sanayi Bölgesi içinde yer almaktadır. Dilovası tesislerinin Körfez Geçiși Projesine 400 metre uzaklıkta olması, bu bölgenin iki ana karayoluna, demiryoluna ve limana yakınlığı Polisan Kansai Boya’nın lojistik önemini daha da artırmıștır.

Uzun vadede, Polisan Kansai Boya Dilovası Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (“OSB”) mevcut üretim tesislerinden, Polisan Kimya’nın sahibi olduğu ve Gebze Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde (“GEBKİM”) yer alan araziye tașınması ve tașınma sonrası üretim kapasitesinin 250.000 tona ulașması hedeflenmektedir.

Kapasitesini pik aylara göre ayarlayan ve düșük stok miktarı ile üretim ve satıș gerçekleștiren Polisan Kansai Boya’nın satış hacmi pazardan daha hızlı büyümektedir.

content-image
POLİSAN BOYA, EN GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİNE SAHİPTİR!

Polisan Kansai Boya’nın esas faaliyet alanı içerisinde üretimi ve satıșı yapılan ürünler inșaat grubu (iç/dıș cephe dekoratif boyalar, tutkal, tiner), yalıtım sistemleri (ısı ve su) ve yardımcı ürünler (rulo, fırça vb.) olarak sınıflanabilir.

Gelișmekte olan faaliyet alanları da mobilya, deniz, sanayi gruplarıdır. Polisan Kansai Boya, ambalaj ve renk çeșitleri hariç 250’yi așkın Polisan Kansai markalı ürün çeșidi ile dekoratif boya pazarında tüm fiyat segmentlerinde en geniș ürün yelpazesine sahiptir.

content-image

POLİSAN BOYA, SEKTÖRDE İLKLERİN BULUCUSU VE UYGULAYICISIDIR!

2008 yılından itibaren tescillediği “Home Cosmetics” kavramı ile dünyaya “Ev Kozmetiği” konseptini tanıștıran ilk firmadır ve sektörde “ilk” olarak hayata geçirdiği yaratıcı uygulama ve çözümleri ile global bir marka olma yolunda emin adımlar ile ilerlemektedir. Bu kapsamda Polisan Kansai Boya:

Satıș kanalındaki dükkanlarını da, bayanlar için “kendin al” konseptini alıșkanlığa dönüștürecek șekilde yeniden yapılandırmıștır.

Yalıtım alanında, Exelans Enerji ürünleri ile yapılan ısı yalıtım sistemini Polisan Yalıtım Kaskosu ile güvence altına almıştır.

İnsan sağlığına önem veren, çevreci ve yenilikçi kimliği ile Türkiye’nin ilk “yağlı boya” muadili su bazlı parlak son kat boyasını üretmiștir.

Türkiye’nin ilk 7 özellikli iç, 9 özellikli dıș cephe boyalarını, su bazlı granit efektli dıș cephe boyasını, ahșap koruyucu sprey verniğini ve dünyanın da ilk su bazlı metal boyasını geliștirmiștir.

Sektörde, fabrika üretimi ile aynı kaliteyi sağlayan ilk su bazlı mix makinesini geliștirerek 2.400 satıș kanalını üretim merkezi olarak konumlandırmıș, böylece etkin stok yönetimini sağlamıștır.

Sektördeki “ilk” tek POS’tan sadakat programı ve tahsilat uygulaması sayesinde hem sorunsuz bir tahsilat sürecini, hem de sistemde kayıtlı olan boya ustalarının sadakatini temin etmektedir.

Etkin stok ve çalışma sermayesi yönetimi odağı ile, kanalda dağıtımı İstanbul’dan direkt olarak, Bursa, Afyon ve İzmir’den ise sektöre tanıştırdığı Lojistik Merkezleri ile yürütmektedir.

POLİSAN BOYA, EN YAYGIN SATIŞ KANALI İLE HİZMET VERİR.

Polisan Kansai Boya, kaliteli ürün portföyünü boyacılar ve son kullanıcılara en hızlı șekilde sunmak amacıyla Türkiye çapında yaygın bir satıș ağı olușturmuștur. 36 distribütör, 7.000 bayi ve 650 direkt satıcısı içinde 1.000 adet münhasır bayisi olan ve bunun yanısıra, 3 market zincirinin 140 mağazasında satıș yapan Polisan Kansai Boya Türkiye’deki en yaygın satıș kanalına sahiptir. Bunun yanı sıra, boyanın ev kozmetiği olduğu konseptinden yola çıkarak, satış noktalarını ziyaret eden bayanlar için başlatılan Polisan Shop yatırımları kapsamında Türkiye genelinde 1.200’ü așkın bayi, “Polisan Kansai Shop” ve “Polisan Kansai Shop İyileștirme Noktası” olarak konumlandırılmıştır.

POLİSAN KANSAİ BOYA, KALİTEDE TESCİLLİ MARKADIR.

59 kişilik AR-GE kadrosu ile inovatif ürünlerin geliştirilmesi için sürekli yatırım yapan Polisan Kansai Boya, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Türkiye’nin 159. AR-GE Merkezi Belgesi alan kurumu olmuştur. Bunun yanısıra, Polisan Kansai Boya, Türk ürünlerinin yurtdışında markalaşması ve Türk malı imajının yerleştirilmesi amacıyla başlatılan TURQUALITY® Destek Programına ‘POLİSAN‘ markası altında diğer Polisan Holding iştirakleri ile birlikte dahil olmuştur.